pracownie warsztatów terapii zajęciowej w rykach

Pracownia bukieciarstwa i technik zdobniczych

Program rehabilitacji i terapii w pracowni bukieciarstwa i technik zdobniczych obejmuje zakres prac związanych z rozbudzeniem poczucia piękna, estetyki w otaczającym środowisku oraz stałego rozwoju sprawności manualnych.

Dowiedz się więcej
mini wide-image

Podstawowym zadaniem naszej pracowni jest wykonywanie kwiatów z różnych surowców (krepina, krepa, organdyna, papier, płótno itp.); wykonywanie kompozycji florystycznych płaskich i przestrzennych z żywych i suszonych roślin; nauka uprawy i pielęgnacji roślin przy użyciu podstawowych narzędzi ogrodniczych; wykonywanie stroików świątecznych oraz kartek okolicznościowych. Na zajęciach uczestnicy poznają różne techniki suszenia i przechowywania roślin, uczą się je rozpoznawać i nazywać, malują motywy florystyczne na szkle i folii. Wszystkie prace cieszą się dużym zainteresowaniem na różnego rodzaju wystawach i kiermaszach.

Istotnym elementem zajęć w pracowni bukieciarskiej jest także kształtownie u podopiecznych podstawowych postaw zawodowych i społecznych jak: organizowanie sobie warsztatu pracy, przestrzeganie zasad BHP, planowanie pracy, dokładność wykonywanych prac, współpraca z innymi uczestnikami, dbałość o narzędzia i materiały, zdolność zapamiętywania i wykonywania poleceń.